Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Pohyb na fit lopte

 

 Fit lopta je výborný prostriedok na prevenciu pred chybným držaním tela a s tým súvisiacimi bolesťami chrbtice.

Naučíme Vás používať fit loptu pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta tak, aby sa zlepšil stav Vášho pohybového aparátu. Ukážeme Vám sadu cvikov, ktorá Vám pomocou tejto jednoduchej pomôcky pomôže odstrániť bolesti šije a chrbtice.

 Okrem iného, klasické stoličky, vrátane moderných kancelárskych, tvarovaných majú zásadnú nevýhodu. Sedenie na nich je statické.  To je jedna z príčin Vašich problémov s bolesťami chrbtice. Fit lopta je optimálnou alternatívou a zabezpečuje tzv. dynamický sed. V dôsledku pohupovania svalstvo neustále pracuje, poloha v sede nie je monotónna. Pre chrbticu je najvhodnejšia kombinácia oboch princípov. Moderný trend je mať v kancelárii, či v bytovom interiéri fit loptu a viackrát za deň vystriedať stoličku za sedenie na fit lopte.

Správna veľkosť fit lopty na cvičenie, ale najmä na sedenie je veľmi dôležitá. Treba však rozlišovať medzi sedením na fit lopte pred televízorom a pri počítači. V druhom prípade je dôležitá výška pracovnej plochy. Tabuľky udávajú iba orientačné hodnoty, treba vždy pamätať na individualitu každého jednotlivca. Staršie určovanie podľa postavy nie je vhodné, pretože nezohľadňuje vzájomný pomer dĺžky dolných končatín a trupu, ktorý je rozhodujúci.


U nás si môžete v predajni priamo zakúpiť kvalitnú fit loptu presne podľa vašich telesných rozmerov a hmotnosti alebo DVD Cvičenie na fit lopte.