O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Magnetoterapia

Magnetoterapia

  je terapia nízko-frekvenčným pulzným poľom. Prvá zmienka o použití magnetu ako liečebného prostriedku sa datuje už do obdobia 3500r. pr.nl.l. v Číne. Vedecké základy pre magnetoterapiu boli položené na rozhraní 19. a 20.storočia.
Je vedecky dokázané, že magnetické pole s vhodnými parametrami má liečebné účinky. Aplikáciou pulzného magnetického poľa dochádza k pozitívnym zmenám aktivity niektorých enzýmov a biochemických pochodov.
V tkanivách vznikajú slabé elektrické prúdy, na ktoré reagujú ióny obsiahnuté v bunkách, čím dochádza k zmene povrchového elektrického potenciálu buniek, čím sa mení priepustnosť biologických membrán, ovplyvňuje sa transport dôležitých látok do bunky a opačne.

DSC00044

  Účinok magnetického poľa sa lokalizuje na rozhraní buniek v tkanivách a je založený na zmene elektrických potenciálov na povrchu buniek. Z tohto javu  vyplývajú jednotlivé účinky:

– regeneruje a masíruje hlboké tkanivá
– tíši bolesti
– stimuluje látkovú výmenu
– odstraňuje poruchy prekrvenia
– zvyšuje prívod kyslíka
– rozširuje cievy
– urýchľuje krvný obeh
– podporuje prečisťovanie lymfatických dráh
– podporuje imunitný systém

– urýchľujú látkovú výmenu a detoxikačné procesy
– má hojivý a regeneračný, protizápalový a antireumatický účinok
– má analgetický účinok

DSC00045 DSC00047

DSC00039 DSC00046

DSC00040 DSC00037