Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Artróza

Artróza

je degeneratívna choroba kĺbov. Napadá hlavne kolenné a bedrové kĺby a ohlasuje sa najskôr pocitmi napätia a vŕzganím pri pohybe. V ďalšom priebehu sa pridružia bolesti a opuchy kĺbov , ktoré v aktivovanom stave môžu vystupňovať do neznesiteľnej bolesti. V pokročilom štádiu artrózy dochádza k deformáciam v kĺbe so silnou omedzenou pohyblivosťou.

artroza_klbov_a_reumatoidna_artroza_1

  Pod artrózou rozumieme ochorenie kĺbovej chrupky, ktoré je spojené so zmenou kosti susediacej s chrupkou a ktoré spôsobuje bolesti, opuchy, obmedzenie pohybu a deformáciu kĺbov. Spolu s vekom rastie aj riziko artrózy. Ženy sú ňou postihované častejšie.

  Typickými symptómami sú bolesti a nehybnosť kĺbov. Tieto bolesti silnejú pri studenom a vlhkom počasí a pri záťaži. Bolestivá je hlavne záťaž ako chodenie po schodoch. Naproti tomu je bicyklovanie možné väčšinou bez problémov. Pre artrózu je typická aj takzvaná bolesť v návaloch. To znamená, že po dlhšom odpočinku sú prvé pohyby bolestivé a zmenšujú sa až po niekoľkých metroch. Tým sa artróza odlišuje od zápalových ochorení, ktoré väčšinou vykazujú len rannú bolesť.

Rozoznávame dva druhy artrózy:

  1. Primárna artróza je výsledkom starnutia, alebo nadmerného zaťaženia kĺbov, napr. nadváhou, ťažkou fyzickou prácou, alebo športom.
  2. K sekundárnej artróze dochádza následkom vrodených zmien kĺbov alebo ochorením napr. na reumu a cukrovku, pripadne po  úrazoch.

DSC00066