Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Bechterevova choroba

Bechterevova choroba

je najčastejšie reumatické ochorenie postihujúce chrbticu. Presná príčina Bechterevovej choroby je stále nejasná.

Príznaky choroby

  • Chronická bolesť a stuhlosť v dolnej časti  chrbtice. Bolesť sa často objavuje v mieste spojenia krížovej kosti s panvou, odkiaľ vyžaruje do bedier alebo zadnej strany stehna. Bolesť je najväčšia, pokiaľ je pacient v kľude, zmierňuje sa pri fyzickej aktivite.
  • Chrbtica sa postupne stáva stále menej ohybná, pacient si najprv nedosiahne rukami na kolená, neskoršie sa nemôže vôbec predkloniť. Rozvoj choroby je postupný a trvá veľa rokov, než dôjde do konečného štádia, kedy má chrbtica charakter tuhej neohybnej tyče. K tomu však prichádza len u menšej časti pacientov.
  • Môže sa objaviť aj bolesť hrudníku, zvlášť pri hlbokom dýchaní.
  • Ďalším rysom Bechterevovej choroby je chronická ťažká únava.
  • Zhruba 40 % prípadov Bechterevovej choroby je spojené so zápalom očnej dúhovky. Zápal sa prejavuje bolesťou oka a zvýšenou citlivosťou na svetlo.
  • Medzi menej časté príznaky Bechterevovej choroby patrí zápal kĺbov, pľúcna fibróza (zvýšená tvorba väziva v pľúcach) alebo odlučovanie nechtov od nechtového lôžka (tzv. onycholýza).
  • V mladom veku môže choroba začínať ako opuch veľkých kĺbov na končatinách, predovšetkým kolien. Postihnutie chrbtice prichádza neskoršie.