Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Bürgerova choroba

Bürgerova choroba

  Jedná sa o vzácne a závažné postihnutie krvných ciev a nervov. Choroba sa zvyčajne objavuje u mladých mužov vo veku pod 40 rokov. Príčiny: mechanizmus vzniku choroby nie je známy, ale je isté, že extrémne dôležitý faktor hrá v rozvoji ochorenia fajčenie. Svoju rolu zrejme zohráva aj istý vzácny genetický predpoklad, ktorý v kombinácii s užívaním tabaku choroba spustí, ale presné znalosti nie sú v tejto dobe k dispozícii. Podstatou choroby je neinfekčný zápal cievnych stien, ktorý je spojený so vznikom krvných zrazenín v tepnách a žilách (najčastejšie na končatinách). Tepny sa nimi začnú uzatvárať. V niektorých prípadoch môže prebiehajúci zápal vyústiť až do premeny ciev a blízko uložených nervov v nefunkčné väzivové pruhy. Zápaly ciev sa označujú ako vaskulitídy a Bürgerova choroba medzi ne patrí.

  Prejavy: Choroba sa prejavuje nedostatkom kyslíka v častiach tela zásobených zužujúcimi sa tepnami. Obvykle sa jedná o bolesti horných a bolesti dolných končatín. Pod miestami zúženia a uzáveru tepien môže dôjsť k vymiznutiu pulzácií. Bolesti sú najprv od námahy (kedy je vyššia spotreba kyslíka tkanivami), neskôr aj v kľude. V nedostatočne okysličenom mieste potom môžu ľahko vznikať najrôznejšie defekty a šíriť sa bakteriálne infekcie. Najzávažnejšia komplikácia je gangréna.