Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Distorzie

Distorzie – podvrtnutia členkového kĺbu

 je náhla bolestivá situácia , kedy dochádza ku rotácii nohy a členka dovnútra pričom sa môžu poškodiť väzivá, kĺbne púzdro a chrupavka. Príčinou býva dostupenie na nerovný podklad alebo na nohu protihráča. K poraneniam dochádza veľmi často pri športe ale aj pri bežnej dennej chôdzi . Preto je členkový kĺb najčastejšie poraneným kĺbom v ľudskom organizme.

DSC00065

  Najčastejšie dochádza ku poraneniu vonkajšej časti členka. Pri silnom mechanizme úrazu môže dôjsť aj ku poškodeniu väziva na zadnej a vnútornej časti členka. Tieto poranenia sú veľmi bolestivé a hoja sa dlhšie. V zadnej časti členka sa nachádza achillova šľacha, ktorá je najväčšia v organizme. Upína sa na pätovú kosť. U mladých športovcov dochádza ku natiahnutiu s reaktívnym zápalom tendinitídou, zatiaľ čo u starších jedincov dochádza väčšinou ku jej ruptúre s nutnou operačnou liečbou.