Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Seknutie v krížoch – lumbalgia

Nepríjemnú bolesť v krížoch pravidelne pociťuje až štvrtina ľudí vo veku 30-50 rokov a s pribúdajúcim vekom sa ich výskyt zvyšuje. Nečakané „seknutie“ v týchto miestach vie poriadne skomplikovať život. Známe nemecké slovo hexenšus je tak doslova bosoráckou ranou.

backSvoj chrbát preťažujeme, nedávame si pozor na prechladnutie, a kým ťažkosti nie sú také veľké, že sa pre bolesť ostro vystreľujúcu do sedacieho svalu a nohy nedokážeme pohybovať, podceňujeme ich. „Už obyčajné sedenie stačí na to, aby sme si poškodzovali chrbticu.

Pri sedení je platnička stlačená a jej výživa je nedostatočná. Preto je dôležité aspoň z času na čas vykonať za kancelárskym stolom pohyb, vstať, poprechádzať sa a rozcvičiť sa. Aj keď má človek akútne bolesti krížov, treba robiť aspoň nejaký pohyb, aby sa platničkám zabezpečila výživa a nielen ležať ako Lazar.

hehenshus

Čo robiť pri „seknutí“ v krížoch? Treba si ľahnúť do úľavovej polohy, ktorú si každý najlepšie individuálne nájde sám. Môže to byť poloha na nebolestivej strane tela, pričom je spodná ruka pod hlavou, vyššie položená noha je pokrčená v kolene, možno si ju podložiť vankúšom. Spodná noha je vystretá. Možné je aj ľahnúť si na chrbát a nohy vyložiť na stoličku, fitloptu alebo iný predmet. Úľavová poloha nesmie provokovať bolesť.
Ak je bolesť znesiteľná a dokážete sa dostať do nášho Relax Centra, máme pre vás podľa vášho stavu pripravenú sériu procedúr, ktoré vás rýchlo postavia na nohy. Prvá časť procedúr je so silným účinkom proti bolesti. V druhej časti vám bude mikromasážou uvoľnené svalstvo okolo chrbtice, s účinkom prekrvenia postihnutej časti chrbtice. V tretej časti vás naučíme pár jednoduchých cvikov, ktoré vám zabezpečia, že sa vám bolesti už nevrátia. Dostanete aj informácie, ktoré pohyby napr. pri dvíhaní predmetov alebo  vstávaní sú lepšie a vhodnejšie.

DSC00053