Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Pohyb na fitnes strojoch

Cieľom je:

•zlepšenie fyzickej kondície,

•odbúranie stresu z psychicky náročného zamestnania,

•redukcia hmotnosti,

•pohyb len tak pre vlastné potešenie.

V súčasnej civilizovanej spoločnosti je stres a nedostatok zdravého pohybu jedna z hlavných príčin vzniku väčšiny civilizačných chorôb, akou je obezita, vysoký krvný tlak, ochorenia cievneho systému, srdcové ochorenia, bolesti chrbtice. Človek sa v súčasnom životnom tempe dostáva do bludného kruhu, z ktorého je veľmi ťažké sa vymaniť. Pritom stačí len niekoľko minút denne upraviť svoj denný harmonogram a výsledok v podobe napríklad nižšej hmotnosti, celkového zlepšenia zdravotného stavu a lepšieho pocitu aj zo svojho zovňajšku sa dostaví už za relatívne krátku dobu.


V prípade využitia technických pomôcok ako bežecký pás a stacionárny bicykel je možné cvičiť za každého počasia bez zvedavých a odsudzujúcich pohľadov susedov v plnom pohodlí, skoro ako doma. Taktiež posilňovacia veža už dnes patrí k štandardom pri cvičení a keby sa bežne zmestila do bytu, určite by predaj tejto komodity dosiahol zaujímavý odbyt.

 

 Doporučujeme cvičenie v dĺžke 60 minút, čo je základná cvičebná jednotka. Začať je vhodné napríklad podľa kondície na bežeckom páse, kde sa dá dosiahnuť dostatočné zohriatie tela a zvýšenie tepovej frekvencie srdca. Vôbec však nieje potrebné bežať. Budete prekvapení, ako málo stačí na to, aby sa dostavili prvé pozitívne výsledky. O všetko sa postará zabudovaný počítač, ktorý vám stanoví optimálnu dávku zdravého pohybu. Záťaž je vypočítavaná podľa vášho veku, hmotnosti a srdcového tepu.

 Zariadenia majú i ďalšie programy, od testovania kondície po simuláciu rozličných profilov terénu. Bežecký pás je vybavený bezpečnostnou poistkou, ktorá v prípade nedodržania nastaveného tempa pás automaticky zastaví. Následne po zohriatí organizmu doporučujeme prejsť na stacionárny bicykel. Programy záťaže sú podobné ako pri bežeckom páse. Bicykel obsahuje rovnako snímač tepovej frekvencie, ktoré stráži záťaž organizmu tak, aby pohyb bol príjemný a súčasne účinný. Bicykel automaticky mení záťaž, tak aby tepová frekvencia srdca bola konštantná podľa nastavenia.

Po cvičení na bicykli doporučujeme precvičiť svalstvo brucha, dolných a horných končatín na posilňovacej veži.