Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Reflexná segmentová masáž

  Reflexná segmentová masáž vznikla začiatkom minulého storočia. Od klasickej masáže sa líši technikou hmatov a miestom aplikácie. Vykonáva sa na povrchu kože na tých miestach, ktoré sú sekundárne zmenené reflexným mechanizmom pri základnom ochorení.

  Táto masáž nepôsobí len na väzivo, ale na všetky reflektoricky zmenené mäkké tkanivá. Základom tejto masáže je poznatok, že existujú vzájomné funkčné vzťahy medzi okrskami kože, svalov, kostí, ciev, nervov a podkožného väziva a medzi vnútornými orgánmi, ktoré sú inervované z rovnakých segmentov miechy. Pri ochorení vnútorných orgánov vznikajú patologické zmeny na periférii, ktorá prislúcha určitým segmentom.
Zásahom do týchto periférnych zmien možno priaznivo ovplyvniť chorobný proces na vnútornom orgáne. Zmeny na periférii je potrebné poznať, vidieť, ohmatať a správne terapeuticky ovplyvniť.

  Dlhodobé skúsenosti ukázali, že na dosiahnutie optimálneho účinku segmentovej techniky reflexnej masáže je potrebné zachovávať určitý postup hmatov. Tak vynikli základné zostavy, ktoré určujú postup masážnych hmatov najmä na chrbtovej časti trupu. Pri aplikácii pacient pohodlne leží, alebo sedí vyzlečený do pol pása.

  Používame 4 základné zostavy:

dorzálna – chrbtová

thorokálna – zostava pre hrudník

zostava pre šiju a hlavu – vykonáva sa v sede

panvová

    Odporúča sa pri dlhotrvajúcich spazmoch, bolestiach chrbta po pár sedeniach klient pociťuje úľavu s ustupujúcimi bolesťami.