Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Akrocyanóza

Akrocyanóza

je vazoneuróza charakterizovaná fialovomodrým sfarbením koncových častí končatín. Prejavujúce sa kŕčom malých artérií – arteriol, pričom dochádza k spomaleniu prietoku krvi v cievach. Tým sa zníži obsah kyslíka v krvi. Vazoneurózy postihujú najmä ženy vo veku 15 – 30 rokov. Chlad a stres vážne ovplyvňuje vznik cyanózy, zatiaľ čo v teple a počas spánku cyanóza mizne. Môže byť primárna, idiopatická – z neznámej príčiny alebo sekundárna, spôsobená chorobami tepien, endokrinného systému, krvné systému, liekmi, traumou, omrzlinami, neurologickými chorobami – polyneuropatie, mozgová príhoda alebo systémovými chorobami – reumatoidná artritída. Akrocyanóza môže byť spôsobená zlyhávaním srdca.

Príznaky akrocyanózy

  • cyanóza – fialovomodré sfarbenie koncových častí ( rúk, nôh, nosa, pier, uší)
  • chlad postihnutých oblastí
  • mierna potivosť v postihnutých oblastiach