Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Artritída

Artritída

DSC00057Jestvuje veľa foriem artritídy, rozlišujú sa podľa príčiny :

  • reumatická artritída
  • psoriatická artritída
  • septická artritída

Reumatická artritída chronické zápalové ochorenie kĺbov. Postihuje aj mäkké svaly a šľachy. Vyznačuje sa rannou stuhnutosťou kĺbov- (ruky, zápästia, predlaktie, kolená), opuchom, deformáciou, začervenaním a symetricky postihuje obidve končatiny. Človek môže byť vychudnutý, trpí nechutenstvom, prejavuje sa strata na váhe, nervozita, slabosť, stuhnutie šliach, nočné potenie , môže vzniknúť stav depresií.

Psoriatická artritída chronické zápalové reumatické ochorenie.. Prejavuje sa zápalom kĺbov a vo väčšine prípadov tiež prítomnosťou kožného postihnutia – psoriázou. Psoriáza (lupienka) je chronické kožné ochorenie a prejavuje sa zapálenými červenými plochami s nadmernou tvorbou striebristých šupiniek.

Septická – infekčná artritída ochorenie kĺbu je spôsobená baktériami, ktoré prenikajú do kĺbu z infikovanej rany v jeho blízkosti, alebo infekciou prítomnou v krvi. Infikovaný kĺb je horúci, začervenaný, opuchnutý a bolestivý. Príčinou infekčnej artritídy môže byť reumatická horúčka, kvapavka, uretritída, mums.