Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás

Dobrý deň, 

  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Zdieľaj aj cez

   

Dysfunkcia dna panvového

Dysfunkcia dna panvového

  Panvové dno je tvorené svalmi, ktoré ovládame našou vôľou, ale na rozdiel od iných svalov podliehajú našej vôli až po ich uvedomení a učení, väčšinou je ich činnosť mimovoľná. Fyziologické funkcie, na ktorých sa panvové dno zúčastňuje sú: vyprázdňovanie a zadržiavanie ( moč a stolica ), pohlavný akt a dýchanie. Napätie panvového dna ovplyvňuje tiež postavenie krížovej kosti, ktorá tvorí podklad celej chrbtice. Ďalšou mechanickou funkciou panvového dna je schopnosť nasávania tekutín z dolných končatín, tá sa však uskutočňuje len v spolupráci s bránicou. (Napr. počas tehotenstva sa môžu svaly panvového dna oslabovať, preto je vyššia tendencia k opuchom nôh.)

  Posilňovanie svalstva panvového dna sa odporúča  jednak ako prevencia vzniku a zároveň ako liečba stresovej inkontinencie, t.j. úniku moču počas zvýšenia  brušného tlaku. Okrem cvičenia je možné na posilnenie svalov panvového dna využiť aj prístroj Phyaction.